Architektura

Osiedle Aleksandria tworzą łącznie cztery nowoczesne, pięciokondygnacyjne budynki wielorodzinne, wzniesione na działkach o łącznej powierzchni 13.128 m2. Budowa kompleksu przebiega etapowo. W I etapie (zakończonym w 2012 r.) został wybudowany jeden budynek mieszczący 63 mieszkania, w następnych powstaną trzy budynki, z kolejnymi 189 mieszkaniami. Realizacja II etapu została rozpoczęta we wrześniu 2013 r.

Projektowane mieszkania (od 1- do 4-pokojowych) o powierzchni od 27 m2 do 100 m2 posiadają balkony, a mieszkania w parterze ogrody. Wewnętrzna struktura pomieszczeń uwzględnia podział na część dzienną i nocną, natomiast układ ścian konstrukcyjnych umożliwia indywidualną aranżację wnętrz, dostosowaną do upodobań przyszłych mieszkańców. Nie powinni się martwić właściciele aut – specjalnie dla nich zaplanowaliśmy parking naziemny wokół osiedla, zapewniający miejsca postojowe dla 276 samochodów.

Przestrzeń pomiędzy budynkami zajmuje dziedziniec wraz z atrakcyjnym placem zabaw, otoczony zielonymi skwerami i alejkami. System monitoringu zapewni mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Oprócz estetycznej, kolorowej i harmonizującej z otoczeniem elewacji, atutem obiektu jest jego funkcjonalność, a zwłaszcza pełne dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Osiedle Aleksandria jest wymarzonym miejscem dla rodzin oraz wszystkich osób ceniących bezpieczeństwo, wygodę, estetyczną architekturę oraz spokój z dala od wielkomiejskiego zgiełku.